Foto on illustratiivne. Foto: Shutterstock
Puuvill on kõigile tuttav naturaalne materjal, mida valmistatakse puuvillataimedest. Puuvillasatiini peetakse aga tihtipeale sünteetiliseks kangaks, seda eelkõige tema läikiva välimuse ja sileda tekstuuri tõttu.

Tegelikult on puuvillasatiin, nagu nimigi viitab, valmistatud puuvillast.

Segadus tekib ilmselt sellest, et Eesti kaubandusvõrgus on saadaval nii puuvillasatiinist kui ka polüestersatiinist voodipesu, neist viimane on aga 100% sünteetiline.

Polüester on küll soodne, kuid jääb puuvillale ja puuvillasatiinile alla mugavuse, vastupidavuse, hingavuse ja pehmuse poolest.

Puuvillasatiini plussid

Puuvillasatiin on seevastu äärmiselt kvaliteetne materjal, mis on katsudes siidine ja luksuslik, sobides seetõttu ideaalselt voodiriiete valmistamiseks.

Satiin on kudumisviis, mis annab kangale sileda efekti. Satiinkudet saab kududa erinevatest materjalidest, sealhulgas puuvillaniidist, millest kootud satiinkangast tuntakse ka satääni nime all.

Puuvillasatiinist voodipesu on kerge triikida ja on vastupidav tuhmumisele ning kulumisele.

Tee teadlik valik

Puuvillasatiinist voodipesu ostes ole tähelepanelik ja uuri kindlasti kanga koostist. Õige puuvillasatiin on 100% puuvill ja seda pole segatud kunstkiududega.

Kui pakendil on kirjas sõna „satiin“, siis see võib olla nii sünteetiline kui puuvillane materjal, seepärast küsi kahtluse korral müüjalt üle, millega täpsemalt tegemist on.

Kui vähegi võimalik, eelista naturaalseid tekstiilitooteid, sest need on kordades nahasõbralikumad kui kunstkangast esemed. Kindlasti ei sobi sünteetika lastele ja allergiistele inimestele.

Allikas: textelle.ee