Eesti kauneim maakodu, konkurss, suvekodu Hiiumaal, Rinkevicius Foto: Sven Arbet
Armastus ei hüüa tulles! Rinkeviciuse pere ei osanud aimatagi, et nad Hiiumaal peretuttavate kodu külastades rannaäärsesse loodusesse kiinduvad. Nüüd on neil kodu Puliste külas, kust pere ei taha kunagi lahkuda.

Looduskaitseala piiril asuvas kodukohas on perekond Rinkeviciuse jaoks olemas see kõige olulisem – rahu ja vaikus ehk pelgupaik müra eest. Pealinnaelust tüdinult avastati enda jaoks saare võlud. “See on muust maailmast nii erinev koht. Jõuad siia, siis lõikaks just nagu midagi läbi ja tunned end vabana,” räägib perenaine Eva-Maria Rinkevicius, kes võtab meid vastu koos pisitütar Dominicaga. Pereisa oli kahjuks samal ajal pealinnas tööasju ajamas.

Loodust ja vabadust hindavate inimestena igatsesid nad oma kodus näha naturaalseid materjale ning võimalikult lihtsat ruumilahendust. Arhitektiks valiti Tiit Trummal, kes oskas pere soove teoks teha.

Eva-Maria teab, et paljudel tema vanuses noortel peredel kipitab südames soov korda teha mõni vana maamaja. Nemad sellist eneseteostust ei otsinud.