Maidla Sillaotsa talu mudilaste Elisabethi ja Mathiase mängude keskpunktiks on sellest kevadest alates tädi projekteeritud ja vanaisa ehitatud tornmaja Birgit Püve
Maidla Sillaotsa talus on kombeks üllatusi ja vahvaid plaane teiste eest varjata. Nii kerkis ka nende pere noorimatele võsukestele ootamatult armas romantiline tornmaja.

Aavo ja Ene Mitt on vanemad ja vanavanemad, kes on loonud oma aeda lastele vahvaid mänguvõimalusi. Kui pere vanima tütre Aili lapsed – Elisabeth ja Mathias – mänguhimuliseks muutusid, projekteeris Mittide pere keskmine tütar Evelin oma õelastele omanäolise mängumaja.

Perekonnas hoiti mudilastele tehtava vahva majakese plaani saladuses. “Tegelikult on meie peres ammugi selline traditsioon – kõike tuleb salaja teha ja enne ei tohi palju rääkida,” selgitab Evelini noorim õde Margit. “Mis siin ikka enne kaagutada,” lisab vanaisa Aavo naredes.

Seda suurem on rõõm, kui kavandatu teostub. Vanaema Ene meenutab naerusuiselt seda nädalavahetust, mil ehitusega pihta taheti hakata. Mitte kunagi varem ei olnud oodatud puhkepäevadeks külla tulnud lapselaste kojusõitu. Pärast lehvitamist tormati kohe kuuri alla, kus õhinaga uue aiaehitise rajamisega peale hakati. “Meil oli nädal aega, et see majake valmis ehitada,” märgib Ene.