Kuu aega tagasi kennelis Blithely sündinud kääbusšnautseri kutsikate vanemate sugupuu mitu põlve on Eesti Kennelliidu registris kirjas - iga kutsikahuviline saab ise vaadata, milliseid koeri on paaritatud. Meeli Küttim
Tõukoera ostmist võib täiesti vabalt nimetada raketiteaduseks, sest eksimisvõimalusi on hirmutavalt palju. Peale võib sattuda ka petturitele, kes müüvad odava hinnaga ja suurte lubaduste saatel kutsikaid, kes võivad olla segaverelised või hoopistükkis haiged.

Kindlasti on koerakutsikas üks maailma nunnumaid olevusi, kes sulatab südame mõne sekundiga. Samuti võib ta sekunditega hävitada ka kõige ratsionaalsema inimese argumendid, miks ta ei peaks kohe praegu ostma kutsikat, kes vaatab talle vastu mõne müügiportaali kuulutusest.

Inimesed on pööranud nn nunnufaktori jõhkral ja kalkuleerival moel koerte enda heaolu vastu – on neid, kes raha teenimise eesmärgil vastutustundetult kutsikaid toodavad. Nad kasutavad kõige alatumal viisil ära teadmist, et kui inimese hinge on juba pugenud soov võtta endale kutsikas, on temaga lihtne manipuleerida. Eriti siis, kui inimene on tõukoeranduses võhik.