Silla talu Viljandimaal Tarvastu vallas Foto: Sven Arbet
Silla talu ja kõrvalhooned pole kunagi varem nii heas korras ja uhked olnud. Kunagine moonakamaja olnuks hukule määratud, kui Jaak Puskar koos oma lähedastega poleks käiseid üles käärinud ja talukohta taastama hakanud.

Silla talu elumaja ja kõrvalhooned on eeskujulikus korras. Väravast lookleb kutsuvana talu poole kena sissesõidutee. Praeguse peremehe Jaak Puskari puhul see teisiti olla ei saakski.

Kui Jaak kohta esimest korda nägi, oli tema soov taastada vana talu nii ehedalt kui vähegi võimalik. Seda, et siin peres tööd ei kardeta, on talus näha igal sammul.

Tegelikult jõudis pere selle majani tänu peretütar Britile, kes suurema osa oma lapsepõlve suvisest vabast ajast veetis spordilaagrites. Täiesti juhuslikult oli treeninglaager naabruses asuvas Perearu talus. Brit mäletab hästi toonast Silla talu, mis nägi väga räämas välja. Ühel päeval oli talukoht müügis. Briti isa Jaak ja tema vend … otsustasid talukoha ära osta ning korda teha. Ligi kümme aastat tagasi alustati talu taastamise töödega. “Sellist ehituskunsti, mis siin oli harrastatud, ma mujal küll ei ole näinud,” märgib Brit. “Hooneid oli sellel maalapil koguni 16. Nii mõnigi neist nägi välja, nagu oleks lippidest või lausa kartulivakkadest kokku klopsitud,” meenutab peremees Jaak.