Valik õllepudeleid Shutterstcok
Õlu on jook, mida müüakse tihti rohelist ja pruuni värvi pudelites. Või teisel juhul läbipaistmatutes plekkpurkides. Miks see nii on?

Kui pudelisse villitud õlu 19. sajandil esimest korda müügile jõudis, oli see tavaliselt valatud toonimata klaasist pudelitesse. Ent üsna pea avastati, et kui pudelid sattusid päikese kätte, toimus seal reaktsioon, mille tulemusel hakkas õlu haisema ja ei sobinud enam juua.

Selle reaktsiooni põhjuseks oli pudelit läbistav UV kiirgus, mis mõjutas käärimist ja muutis õlle maitset.

Nii hakatigi väga nutikalt õlut villima pruunidesse pudelitesse, et blokeerida päikesekiirte mõju pudelisse seisvale joogile ja hoida seda värskena.

Oluline on ka see, et pärast Teist maailmasõda valitses pruuni klaasi defitsiit, mistõttu võtsid mitmed tootjad kasutusele rohelise klaasi. Viimane sai väga populaarseks ning on pruuni klaasi kõrval kasutusel tänapäevani, kusjuures on märgata, et erinevate maade õlletootjad eelistavad kas rohelist või pruuni klaasi sõltuvalt kultuurilisest taustast.

Tänapäeval muide, on õlletootmise tehnoloogia niipalju muutunud, et enam ei pea kartma ka läbipaistvast klaasist pudelis joogi riknemist.