Foto: Siim Lõvi

Vahvad nöörkiiged, puude otsa ehitatud onnid, ise välja mõeldud õuemängud - seda kõike pakub lapsepõlv just maal elavatele lastele.

Mängumaa õues. Arvuti- ja telerimängud pole teema. Kui mängitakse, siis metsas, põldudel ja lautades-tallides ringi kolades ning kujutlusvõimel vabalt lennata lastes. Lagendikud muutuvad maagilisteks haldjapaikadeks, koopad kindlusteks ning veel täiskasvanunagi tead sa parimaid puid onni ehitamiseks ja kiige riputamiseks.

Tipptasemel transpordivahendid. Traktorid, kombainid, veoautod ... nimekiri on lõputu ning iga väikese inimese jaoks põnev. Eriti veel siis, kui juhiistmel istuda lubatakse.
Koer Don traktoriroolis
AP/Scanpix

Väikesed koolid. Maa-algkoolis käia on imeline, klassid on nii väikesed. Lisaks tunneb maalaps kaasõpilasi ning ka õpetajat tõenäoliselt ammu enne seda, kui ta kooli läheb.

Tasuta maiustused. Jalutuskäik külasse lõpeb alati sellega, et keegi, keda lapsed oma teel kohtavad, võtab taskust mõne kommi välja. Ka külapoes antakse neile sageli maiustusi ilma nende eest raha küsimata.

Avatud uksed. Oled ukse kogemata lukust lahti unustanud või võtme ära kaotanud? Pole probleemi, sest kuritegevuse tase on väikestes külades pea olematu.
TALVINE KOOLIVAHEAEG
FOTO: Marko Mumm

Loomad ukselävel. Koerad, kassid, kanad, pisike paks poni, ammuutav lehm, villased lambad ja mökitavad kitsed - kõik käeulatuses. Iga lapse unistuseks on omada väikest, täiesti isiklikku loomaaeda.

Tervis ja kehaline vorm. Põldudel ja rannas ringijooksmine, kodus kasvatatud toit ja puhas õhk ei tee mitte ainult lapsepõlve helgeks, vaid on ka investeering tulevasse ellu - hea tervise ja füüsilise vormi näol. Vähem allergiaid, parem kuulmine ja tugevad hingamiselundid - kui nimetada vaid üksikuid tervisega seotud hüvesid, mida maal veedetud lapsepõlv pakub.

Puutsa talu
Foto: Hendrik Osula

Allikas: www.housetohome.co.uk