Foto: Sven Arbet, Iris Jurma-Kangur/Kollaaž

Armas nukumaja on iga väikese tüdruku unistus. Kunstnik Iris Jurma-Kangur renoveerib ja kujundab vanad kohvrid just sellisteks unistuste nukumajadeks, mille võib vajadusel kokku pakkida ning reisile kaasa võtta.

Nuku korteris on laudpõrandad, osaliselt käsitsi maalitud tapeedid, vannitoas plaaditud põrand ja koguni WC-pott.

Maja mõõtudeks on umbes-täpselt 71 x 43 x 20 cm ning sellesse mahub elama 12 cm kõrgune nukuke.
Foto: Iris Jurma-Kangur

"Kohvri akende vaated on vahetatavad, soovi korral saab laps ise uusi pilte joonistada vastavalt oma tujule ja aastaajale," selgitab Iris Jurma-Kangur.

Retrokohvrisse ehitatud nukumaja kujundamisel on kunstnik eeskujuks võtnud vanad puumajad erinevates linnaosades. Iga kohvrit ehib vastava linnaosa maja uks või tellimisel ka muu fassaadiosa.
Iris Jurma-Kangur nukumaja
Foto: Sven Arbet

Pildil oleva kohver-maja kaant kaunistab stiilne Kalamaja stiilis uks.

Kohvrit saab tellida kunstniku kodulehe kaudu aadressilt www.irisjurma.edicypages.com. Kunstniku tegemisi võib jälgida Facebookis Iris Jurma kunstivärgi alt.

Piltidel olevale kohvermajale käib Facebookis parajasti sooduskampaania ning nii nagu parima kinnisvara müügi puhul ikka, pakub Iris Jurma-Kangur ka selle majakese müügitehinguni viijale boonust: "Kui sa minu Facebooki postitust jagad ja nukumaja seepeale omaniku leiab, ootab jagajat kunstivärki üllatus!"

Tellides on kohvermaja hind vahemikus 99-135 eurot.