Monika ja Hattie maalitud soojamüüri ees. Birgit Püve
Koidu talust ja tema särtsakast perenaisest kirjutasime esimest korda selle aasta juuninumbris. See kodu sai žürii otsusega preemia parima sisustuslahenduse eest ja jõudis suvekodude kategoorias kolme kaunima hulka.

Aasta tagasi Suurbritanniast kodumaale naasnud Monika Hale ei varja oma rõõmu, vaid ütleb: “See on olnud suurepärane aasta! Ja see pole veel läbi!"

Ta ostis Varbla valda Matsiranna lähistele maakodu ning plaanib seal koos tütre Elsaga elama hakata ja ateljee sisustada. Selle, kuidas kõik võiks kunagi välja näha, on Monika juba paberile visandanud. Samamoodi visandas ta paberile vannitoa ja tubli töömees täitis naise unistuse. Seegi ruum sai täpselt selline, nagu Monika seda paberil ette kujutas.

Kui päike end pilve tagant näitab, lööb kogu kodu särama. Sama palju kui päike, kiirgab helgust ja rõõmu Monika ise. Mida rohkem temaga juttu vestame, seda enam aiman, et Monika kuulub nende naiste sekka, kelle jaoks parim sünnipäevakink on kvaliteetne tööriistakohver. Pole tööd, mida ta teha ei oskaks, väljendid “ei saa” või “ei oska” ei kuulu selle särtsaka naise sõnavarasse. Tõsi, hetkel peab ta kõikide töödega ise toime tulema, abiliseks kolmeaastane tütretirts Elsa.

Monika lõpetas 2001. aastal Kuressaare ametikooli, vahepealsed 16 aastat elas ja töötas ta Põhja-Inglismaal.