Foto: Bianca Mikovitš
Sel nädalavahetusel toimuvad üle Eesti mitmed põnevad laadad, toidupäevad ning laulu- ja tantsupeod. EASi Turismiarenduskeskus koostas valiku kaheksast põnevamast üritustest, mida eri paigus üle Eesti tasuks külastada.

Tuulekala festival Hiiumaal

Laupäeval peetakse Hiiumaal Orjaku sadamas Tuulekala festivali, kus saavad kokku need, kes näoga mere poole, ja need, kes peavad lugu heast toidust, tantsust ja kalamehejuttudest. Tuulekala festivalil trollitakse tuulehaugi, valitakse parim kalatoit ja võrreldakse saaki. Õhtu lõpeb tantsuga ja laval on Untsakad.

Ahjutoidupäevad "Vaata kööki 2017”

Narva Linnuse Põhjaõues peetakse reedel ja laupäeval ahjutoidupäevasid, millega Narva Muuseum võtab pidulikult kasutusele eritellimusel valminud uue suveköögi ahju. Külalistele valmistatakse kakukesi, pirukaid, pliine, beljašši, vadja ahjuomlett, aedviljahautist ja ka näiteks kaerahelbeputru kõrvitsaga. Lemmikretseptid saab koju kaasa võtta. Samal ajal on Põhjaõues toimumas ka vadjalaste rahvuspäevad, kus linnuse külastajad saavad uudistada vadjalaste rahvariiete näitust, maitsta nende rahvustoite ning tutvuda vadja rahvatantsude ja -muusikaga.

Laat Narva Maitsed

Laupäeval toimub Narvas ka teine toiduteemaline üritus, mil jõepromenaadil peetakse kell 12-15 degusteerimisvõimalusega toidulaata. Üritusel pakuvad oma roogi Narva ja Narva-Jõesuu parimad restoranid ja kohvikud.

Jõgeva linnapäevad ja kevadlaat

Sel nädalal peetakse traditsioonilisi Jõgeva linnapäevi, mis toimuvad iga aasta maikuus ja hõlmavad erinevaid kultuuriüritusi Jõgeva linna koolides, raamatukogus, kultuurikeskuses ja mujal. Laupäeval kulmineeruvad linnapäevad kevadlaadaga linna keskuses, kus kaubeldakse käsitöö, istikute, toidu ja palju muuga.

Suviste käsitöö- ja maalaat

Pühapäeval toimub Värskas Suviste käsitöö- ja maalaat, mille märksõnadeks on käsitöö, maakaup, seto toit, istikud ja kultuuriprogramm. See on hea võimalus tutvuda seto käsitööga ja kohalike ettevõtjatega ning kuulata Värska Muusikakooli laste etteasteid.

Valga Rahvusvaheline vanavara- ja käsitöölaat

Valga Militaarmuuseumi õuel kaubeldakse sel laupäeval vanavara- ja käsitööesemetega. Kohal on ka taimede ja istikute müüjad ning koduse toidukauba pakkujad.

Valgamaa laulu- ja tantsupidu

Laupäeva õhtul toimub Tõrva Gümnaasiumi staadionil Valgamaa laulu- ja tantsupidu „Nii me elame“, kus staadionile koguneb üle 1100 tantsija, võimleja ja laulja lasteaialastest kuni eakateni.

Läänemaa tantsupidu „Kullakera kandjad“

Haapsalu piiskopilinnuses toimub laupäeval tantsupidu „Kullakera kandjad“, millel osalevad maakonna tantsurühmad mudilastest kuni memme-taadi rühmadeni. Pidu algab rongkäiguga veetorni juurest kell 16.30.