Maakodu, Edgar Savisaar, Hundisilma talu Foto: Tiit Koha
Edgar Savisaare Hundisilma talu ümbritseb lopsakas Lahemaa loodus oma ilu, lõhnade ja ohtudega. Seespool piirdeaeda aga rulluvad lahti vanas metsavahitalus 27 aasta jooksul teoks tehtud ideed. Sealt leiab täiesti uskumatuid vaateid, mille puhul on tunne, nagu veedaks päeva hoopis mõnes kuulsas Inglismaa aias!

Varem Keila-Joal ja enne seda pikalt Tallinnas elanud veteranpoliitik Edgar Savisaar on rajanud oma talu Lahemaa rahvuspargi metsade keskele, õigemini küll rahvuspargi Harjumaa piiri lähedasse loodusküllasesse serva, mille lähedal asuvad kuulsad kuurortkülad Käsmu ja Võsu ning uhked Virumaa mõisad Palmse ja Sagadi.

Savisaarele meeldib mõte, et Hundisilma pole mõis, vaid talu. Talul on eestlasele eriskummaline, isegi püha või romantiline tähendus. ­­­ Maa- ja linnaelu kõrvutades leiab peremees, et inimene teeb elukoha endale ise meeldivaks, kui tahab. Vahet pole, kas linnas või maal.

Savisaar rõhutab, et ta pole Hundisilmal suvitaja, vaid elab seal aasta ringi ja tahab alati väga koju tulla, kui peab olema haiglas või reisil. “Inimesel on kodus kõige parem,” ütleb ta ja lisab, et ei tunne ennast Hundisilmal üksikuna ka kõige pimedamatel sügis- ja talveõhtutel.

Pikka lugu elust Hundisilma talus loe Maakodu erinubrist, mis praegu müügil või klikkides SIIA.