Foto on illustratiivne. Foto: Irina Mägi
Hooajaväliselt käiakse suvilates vaid paaril korral ja võimalike kahjusid koheselt vähendada ei ole tihti võimalik. Samuti ei saa loota naabrite valvsale pilgule, sest tihti asuvad majad hõreda asustusega paigas ja elu peatub seal täielikult.

IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus annab nõu, kuidas rahuliku südamega suvekodu talveunne jätta.

Sügisene torm võib kaasa tuua korraliku laastamistöö, alustades murdunud puudest kuni tuule pool laiali lennutada esemetani. Ilmade jahenedes võivad külmakraadid kaasa tuua torustiku rikkeid ja hoone konstruktsiooni märgumist. Samuti on garaažis olev hinnaline murutraktor või hinnalisemad aiatööriistad väärt saak kurikaeltele.

Need on vaid mõned riskid, millega peab arvestama, kui suvekodu üksi suve ootama jätad.

Suvila kaitsmiseks saab ise palju ära teha. Lahkudes on elementaarne välja lülitada elekter, lasta tühjaks veetorud, korjata hoovist kokku suvemööbel ja muud esemed.

„Nii välistad näiteks külmast lõhkenud veetorud, lühised elektrisüsteemis ja vähendad ka varguse ja tormi tõttu tekkida võivad kahjusid,“ tähendab Karbus.

Suvilat kindlustades võib hind olla kõrgem tavapärasest kodust, sest tegemist on mittealalise elupaigaga, kus riskid on suuremad. Kindlustusseltside pakkumised on väga erinevad.

„Vahel pakutakse paremaid lahendusi mittealalise elukoha (suvila, maakodu) kindlustamiseks juhul, kui oled alalise elukoha nende juures juba kindlustanud,“ lisab Gertu Karbus.