Foto: Shutterstock
Kohvipaksul on kümneid kui mitte sadu kasutamisviise - üks kasulikum ja looduslähedasem kui teine. Seda polnud me aga enne kuulnud, et kohvipaksuga saab ka sääski tõrjuda.

Sääsed on ühed äärmiselt tüütud ja ebameeldivad putukad. Paljud inimesed, kes kauplustes müüdavaid sääsetõrjevahendeid ei talu või neid toksilisuse tõttu kasutada ei soovi, leiutavad üha uusi ja uusi koduseid ja mahedaid vahendeid, mis pinisevad putukad inimestest eemal hoiaks.

Sääskede ja teiste verdimevate putukate eesmärgiks on leida objekt, millesse oma nokk sisse lüüa ja verd imeda. Seetõttu on nende haistmismeel hästi arenenud ja nad lõhna suhtes väga tundlikud. Ning toss neile ei meeldi.

Neid kahte asjaolu arvesse võttes on kohvipaks sääsetõrjevahendiks väga sobiv - lõhnab sääskede jaoks häirivalt tugevasti ja kui kuivanuna põlema süüdata, siis tossab ohtralt.

Kui tahate rõdul või terrassil sääsevabalt aeg veeta, kallake mittepõlevale alusele kuhjake kuivatatud kohvipaksu. Võite selle hulka segada ka sama suure koguse purustatud loorberilehti. Süüdake segu põlema ning sääsed ja kärbsed, lisaks sipelgad, teod ja nälkjadki pagevad!

Inimese tervisele on selline sääsetõrjevahend täiesti ohutu. Proovige!

Allikas: sovet-ok.ru