Foto: Pixabay.com
Kui on olemas värv, mis pidevate trendide muutuses alati alles jääb, siis on see tuhm, pastelne roosa. Ei ole naiselikumat ega pehmemat tooni, mis ennast pidevalt kevadeti meelde tuletab.

Sel aastal annavad disainerid tuhmile roosale uue ilme tekstuuride näol ja näiteks velvet on väga populaarseks muutunud.

Siinkohal mõned näpunäited ja ideed, kuidas see värv oma kodus kenasti tööle panna:

  • Selle asemel, et traditsiooniliselt sein valgeks värvida, proovi lisada tekstuuri. Näiteks pintsli jälje abil või kasuta roosat värvi detailides: roosa uks, pildiraam, puidust seinadekoratsioonid, aknaraam vms. Trenditeadlikus kodus võiks olla diivan, mis paistab juba kaugelt silma ning miks mitte valida selline, mis on üleni roosa - see oleks iga toa kangelane.
  • Kui valid seinavärviks roosa, siis jälgi, et sein jääks pigem tagaplaanile. Kasutades jõulisemat mööblit ning isegi musta tooni, jälgi, et roosa sein oleks võimalikult hele.
  • Heledate seinade ja mööbliga toa puhul annavad roosad aksessuaarid palju juurde. Roosad diivanipadjad või vaip annavad toale elu. Roosa tool on suurepärane valik, eriti kui muud domineerivad värvid on tumehall, must, tuhm roheline ning helehall.
  • Roosade elementidega sobivad hästi kokku vasest valgustid, kuna nemadki peegeldavad roosasid toone. Suur ümmargune köögivalgusti või hoopiski kandilisem elutoa lugemislamp - katseta ja jääd kindlasti rahule.

Allikas ja suur fotogalerii: Arco Vara