Valmis riiulile saate panna lappes puhtad käterätid, šampoonid ja kreemid. Nöörist aasadesse riputage kasutuses olevad saunalinad. Tiit Koha
Kodusest lauavirnast leitud lauajupist või mõne vana kapi riiulist saab teha omanäolise saunariiuli.

Sellise riiuli saab meisterdada ühegi naelata. Viie rippuva aasaga riiuli tarbeks läheb vaja lauajuppi, mille soovitatav pikkus on 80 cm ja laius 20–25 cm. Muidugi võib teha riiuli ka taaskasutuskõlblikust materjalist, näiteks mööbliplaadist, ja selle siis sobivat tooni värviga üle võõbata.


Rätikute riputamisaasade jaoks sobib nöör, seda kulub punumiseks umbes 4 meetrit. Naturaalse puiduga sobivad nöörimaterjalidest naturaalne kanep, sisal ja lina. Värvitud laua puhul võite efektsed riputusaasad saada ka tehiskiust ühevärvilise või ussikirju nööriga.
Tiit Koha

Töövahenditest vajate veel pikka metalljoonlauda, pliiatsit, teipi, akutrelli ja puidupuuri. Puur valige nööri läbimõõdu järgi. Enne tasub puuritud augu ja nööri sobivust proovitükil kontrollida. Seda on vaja, et nöör püsiks paigal. Liiga suure ava korral vajub aas naaberaasa arvel pikemaks.

Töö käik

Tehiskiust nööriotsa võib ka jootekolviga kokku sulatada, siis pääseb nöör avadest hõlpsamini läbi.


Kui lauajupp on olemas, saate alustada nööri ehk riputusaasade aukuderea märkimist.


Lauajupi tagumise serva äärde mõlemasse otsa tehke märge avade jaoks, millest läheb läbi riiuli riputuskolmnurga nöör.
Tiit Koha
1. Tõmmake tulevase riiuli esiservast 4 cm kaugusele abijoon. Märkige sellele rätikute riputusaasade kohad. Nende laiuseks sobib 11 cm, aasade kinnitamisaukude vahekauguseks 2 cm. Jätkake laua lõpuni.
Tiit Koha

2. Kui nööriaukude kohad on märgitud, puurige trelliga neisse kohtadesse augud.

Selleks et saaksite riiuli seinale riputada, tuleb moodustada otstesse nöörist täisnurksed kolmnurgad.
Tiit Koha

3. Enne punumist kerige nööri otsale kleeplint, et nöörikiud surve all laiali ei hargneks. Tehiskiust nööriotsa võib ka jootekolviga kokku sulatada, siis läheb nöör avadest hõlpsamini läbi.

Riiuli alla jääva nööri otsa tehke sõlm – see hakkab riiulit kandma. Hakake nööriga põimima riiuli tagumisest nurgast.
Tiit Koha
4. Moodustage nöörist riputuskolmnurk, mille kõrgus võiks olla 30 cm. Riputusnööri mõõtmiseks võite kasutada mõnd väiksemat lauajuppi.
Tiit Koha
5. Riiuli alumiste aasade pikkuseks tasub jätta 20 cm. Mõõtmise lihtsustamiseks kasutage vastavas mõõdus lauajuppi.
Tiit Koha

6. Teibitud otsaga nöör peab liikuma laua pealt laua alla, kuni jõuate teise otsa. Põimimine lõpetage teise riputuskolmnurga tekitamisega ja sõlmega riiuli all.

Leidke seinale kinnitamiseks toredad konksud, kinnitage need ja asetage riiul seinale.