Foto: Birgit Püve
Rõõmsalt kollane maja, tuules mühisevad männid ning kaks vahvat majavalvurit – Delma ja Ramses – on selle kodu visiitkaart. Ning muidugi ka kunstniku- ja disainerihingega pereema kätetöö, mis väikese kodu eriliseks teeb.

“Olen kaltsukahai! Käin kogu aeg mööblit ja nipsasju otsimas – et kodu oleks teistmoodi,” lausub Maiken Meriste-Laun.

Kõige kallimad sisustustarvikud on tapeedid, nende pealt Maiken kokku ei hoia. “Mulle tohutult meeldivad Mustri salongi tapeedid – neist ei tüdine ära ka!”

Kui tapeet ja laelühter välja arvata, läks Maikeni esiku sisustus maksma vaid 20 eurot.

Foto: Birgit Püve
“Selle lainelise riidekapi ostsin tuttavalt 11 euroga, väiksemad kapid maksid 5 eurot, need kapid sain paari euroga ja need samuti kahe euroga. Vanaisa käest sain põdrasarved ja värvisin need valgeks,” loetleb Maiken. "Realiseerimiskeskusest ostsin võtmekapi 3 euroga."
Foto: Birgit Püve

Juba siis, kui esikut paberile kavandati, joonistas Maiken laevalgustiks lühtri. “Mulle öeldi küll, et lagi on madal ja lühter ikka ei sobi sinna, aga mina ei andnud alla – nüüd on lühter olemas ja probleemi ei ole ka – sellest käiakse mööda!” naerab ta.

Pikemalt ja põhjalikumalt loe noore pere üllatusi täis kodust märtsikuu Maakodust, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt.

Foto: Birgit Püve