Helsingi kevadmess 2017. Foto: KADRI TRAMM
Sel nädalavahetusel toimub Helsingi messikeskuses aasta oodatuim sündmus – suur kevadmess.

Helsingi äärelinnas Pasilas asuva messikeskuse katuse alla on koondunud viis erinevat messi: Sisusta!, toidumess Kohalik ja mahe, Oma kodu, Oma suvila ning Oma aed. Üritused on mõeldud nii erialaspetsialistidele, aia- ja sisekujundushuvilistele või lihtsalt lillesõpradele.

Esindatud on sajad firmad, kes pakuvad oma toodangut nii kodu- kui suvilaomanikele. Aiamessil sai tänavu kuulata loenguid aiakujundamisest ja kaasa osta erinevaid lilletaimi.

Väga populaarne kaup on palju kuulsust kogunud imelill (Mirabilis jalapa), mille risoomid sarnanevad pigem tohletunud porgandile. Imelille on lihtne kasvatada, tema õite ilu tuleb esile aga suveõhtutel, kui lill avab oma ca 3 sentimeetrise läbimõõduga väikeseid trompeteid meenutavad valged, kollased või purpurjad õied. Tema hurmav lõhn meenutab pisut tsitruselisi või eksootilisi puuvilju.

Silma jäi ka üks uus sinine lembeliilia, mis on aretatud Soome kliimale vastu pidama ja talub kirjade järgi kuni 32 kraadist pakast.

Suur huvi paistis soomlastel olevat ka mahetoidu vastu, eriliselt laias valikus pakuti messikülastajatele karjala pirukaid. Riisi asemel oli neil sisuks kas lõhe, räimed, peet vms.

Mess kestab kuni 9. aprillini.