Samojeedi koer. Foto: Tiit Blaat
Samojeedi koeraga tänaval jalutajalt küsitakse kõige sagedamini: “Kas te pesete teda iga päev?” Kindlasti pole asi nii hull! Aga vale oleks ka öelda, et samojeedi koera uhke kasuka korrashoid ei nõua üldse aega ega vaeva.

Porisemal ajal võiks koera pesta korra kuus. Kuivemal ajal, suvel või ilusal lumisel talvel piisab ka korrast paari kuu tagant.

Pärast pesemist, kui koer on kuiv, tuleb kasukas eriti hoolikalt läbi kammida. Kui karv on pärast pesu korralikult kammitud, piisab edaspidi kord nädalas kammimisest. Sagedamini tuleks kammida kõrvataguseid, sest sealne pehme vatitaoline karv kipub kergesti pulstuma. Pesta tuleks kindlasti spetsiaalsete koerašampoonidega ja ka palsam ei tee paha.

Pestud koer kuivab toas täielikult umbes ööpäevaga ja siis võib hakata teda kammima.

Samojeedi koera karv on isepuhastuv. Kui koer tuleb pärast jalutuskäiku porisena koju, ei ole sugugi vaja teda kohe pesema hakata. Pärast ööd kuivas ruumis on koer jälle nagu uus. Tuleb ainult tema magamiskohast mullahunnik ära koristada.

Õuekoerte omanikud peaksid ette vaatama, et märg koer ei jääks pikaks ajaks õue vettima. Siis võivad teda hakata kimbutama igasugused nahahädad. Üldse on samojeedi koera peamine vaenlane niiskus, mitte külm.

Pikemalt ja põhjalikumalt loe neist säravvalge kasukaga koertest detsembrikuu Maakodust, kas paberajakirjast, mille leiad ajakirjanduse müügilettidelt, või digilehest.