Lepiku talu grillmaja on ehitatud õhinaga, et perel oleks tore koht, kus vihm tähpäevade tähistamist ei segaks. SVEN ARBET
Eelmisel aastal abieluranda jõudnud Veiko ja Ave Kooskora on Lepiku talu rikastanud mitme põneva ehitisega. Veiko ettevõtlikkusel ei näi piire olevat.

Võimsate maakividest sammastega väliköök-grillmaja on Veiko ja Ave jaoks koht, kus kolme lapse ja Veiko vanematega õhtuid veeta, tähtpäevi tähistada ning mahlu ja hoidiseid valmistada.

“Kõige enam pani meid seda maja ehitama jaanipäev. Siis on ju alati üks suur probleem – vihma sajab ja kuskil pole olla. Ühel vihmasel jaanilaupäeva päeval ehitasime õhtuks kasvuhoonelaadset varjualust. Nägime hullult vaeva kogu päeva – ja õhtul enam ei sadanud! Siis mõtlesimegi, et peaks olema püsivam koht,” meenutab Ave.

Kunagi oli sellel kohal asunud sepikoda ja kolhoosi heinaküün. Siis kui noor pere välikööki ehitama hakkas, oli nendest ehitistest vaid mälestus. Kuna talumaade põllud kubisesid suurtest kividest, kasutati neid oma väliköögi ehitamisel ära. Katus kaeti laastudega. Enne aga ehitas Veiko koos äiaga laastumasina.