Maaleht.ee
Just müügile jõudnud ajakirja Maakodu veebruarinumbri avalugu on kaunist sinivalgest kodust Väätsal – see lugu jääb aga hinge kriipima, sest 70aastane maja on korda tehtud võõrsil teenitud rahaga ja kodust äraoleku hinnaga. Sedasi eluga hästi hakkama saavaid peresid on meil paraku järjest rohkem.

Isamaa sünnipäeva lähenemist märgime veebruaris nii, et tutvustame ilusaid ja nutikaid asju, mille on teinud Eesti disainerid ja käsitöömeistrid. Näitame ka mitut uhket Eesti hoonet: Narva vaimu koduks sobivat kolledžit, avatud ateljeena külalisi ootavat Uhti kõrtsi ja De la Gardie suguvõsale kuulunud krahvilossi Haapsalus, kus nüüd töötab õendushoolduskeskus.

Eriliste Eesti inimeste loomingut esindavad veel Kurgede pere tähendussõnadega täidetud aed Võrumaal Kassimõisas ja Maarika Raudsoo loodud imeline aed Tabasalus.

Aednikul on nüüd viimane aeg üle vaadata oma seenevarud ning korda teha aiakäärid ja –saed. Head tööriista õpetab valima aednik Maris Paalvelt. Dendroloog Aino Aaspõllu, maastikuarhitekt Sulev Nurme ja aiakujundaja-puukoolipidaja Pille-Riin Villem aga soovitavad, millega ja kuidas saaks asendada vana hooldamata kuuseheki.
Kaaslase rubriigist loete, et lemmikloomi, kes oma muret ja valusid kurta ei saa, on võimalik aidata ka teraapiaga: müomeetriga saab mõõta nende lihaste toonust, massaaž ja nõelravi aga aitavad koeri samamoodi nagu inimesi.

Tallinna Teeninduskooli kokandusõpetaja Kristi Tiido annab häid rupskitoiduretsepte, sündmuste kalendrist leiate aga kätte tähtsamad veebruarikuu üritused. Näiteks 9. veebruaril on Eesti vabaõhumuuseumis taas Vana maamaja päev, kus oma kodu korrastamisest räägivad majaomanikud.