Veinitööstuse köögipool. Suurtes mahutites käärib vein. SVEN ARBET
Põldsamite meespere – isa Ants ja pojad Marko, Vahur ja Ants juunior – on Pootsi mõisale eluvaimu sisse puhunud. Mõis on saanud nii seest kui ka väljast uue ilme ja muu hulgas valmivad selle võlvkeldris ühed Eesti parimad marjaveinid.

Pootsi mõisahoone neli lumivalget ja majesteetlikku sammast otsekui sümboliseeriksid isa ja kolme poega, kelle jaoks on ajahambast räsitud hoone renoveerimine elutöö. Tähendusliku kujundi otsustas veinitööstuse käivitanud poeg Marko Põldsam kanda igale Pootsi mõisa veinipudelile.

Endine korvpallur Marko Põldsam ja tema abikaasa Anneli, kes Pootsi mõisas veine valmistavad, on Tartu inimesed. Marko õppis TSIK-is (Tallinna spordiinternaatkool), lõpetas Tartus keskkooli, oli aastaid palgatööl, kuid veiniarmastus istus sügaval põues.

Eesti suurtootjate veinid pole talle kunagi erilist muljet avaldanud, seevastu käsitöömeistrite veine kiidab ta väga. “Veini juures on kõige olulisem puhtus ja selged maitsed. Me ise joome ainult kuivi veine, aga Eestis veine tehes pead leidma kesktee, sest kaheksa inimest kümnest joovad meil magusaid veine.”