Shutterstock
Panime kokku käesoleva aasta loetuimad retseptid, kus igat ühte neist on vaadanud vähemalt 15 000 Maakodu lugejat! Vaata sinagi, häid ideid jätkub nii hoidistajale, magusasõbrale kui ka jõulupeo korraldajale!

Shutterstock
Suvele mõeldes tuleb lisaks lõhnavatele metsmaasikatele ja värskele meele tihti meelde kiirsoolatud värskete kurkide maitse.

Loe edasi...
Moosi valmistamiseks sobivad kõik õunad
Shutterstock
See moos on nagu õunamaitseline karamellikomm klaaspurgis - proovi!

Loe edasi ...
Foto: Shutterstock
Hoidistamise tippaeg hakkab kätte jõudma.

Loe edasi ...
Foto: Shutterstock
Retsept, mille järgi hobikokk Arvo Kassin maitsva õunakoogi küpsetas, on pärit Milvi retseptivihikust.

Loe edasi ...
Foto: Shutterstock
Õunad ja kaneelid sobivad imehästi kokku. Proovi järele! Juhised selle suure rulli valmistamiseks leiad allolevast videost, mida on Facebookis jagatud enam kui miljon korda.

Loe edasi ...
KRINGEL
Foto: Rauno Volmar
Kringel seostub peaaegu kõikidel ikka sünnipäeva või piduliku kokkusaamisega. Kahjuks sageli me hoopis tellime kringli pagarilt ega võta selle tegemist ise ette, kuigi isetehtud kringel on just see kõikse parem — iga kohvilaua ehe.

Loe edasi ...
Foto: Ruth Mägi
Tegelikult võib selle kuu- ja isegi talvemöksiks ümber nimetada, sest küüslaugumöks on parim viis kõik küüslauku sööma saada, et hoida eemal haigused, kõigele lisaks on see ka oi kui maitsev! See sobib määrimiseks röstsaia või -leiva peale ning lisandiks lihaprae juurde.

Loe edasi ...
.
Jõululaua rikkus ja uhkus saabub kohale sel hetkel, mil kantakse ette suur ja särisev lihapraad. Kuidas küpsetada suur lihapraad mahlaseks? Olenevalt liha liigist — veis, part, lammas või siga —, peaksid teadma selle küpsetamise põhitõdesid, et jõulupraad tuleks just selline, nagu sa soovid — hõrk ja mahlane! Toomegi eri lihadest tehtud praadide tegemise juhendid, retseptid ja pakume juurde ka kastmeid ja lisandeid.

Loe edasi ...
Pasteet pidulauale ja muidu...
Foto: Dagris Punder

Pasteet on paljudele menüü täiesti tavaline osa ja üldiselt kelleski väga kirgi ei küta. Nagu paljude asjadega, on endatehtud pasteet hoopis teine tera.

Loe edasi ...

Foto: Sven Arbet
Kuigi eestlaste armastatuim liha on seakaelakarbonaad, tekib searümba lahtilõikamisel rohkelt erinevaid tükilihasid, mis õiges toidus ja korrektselt valmistatuna viivad keele alla.
Loe edasi ...