Grillimeister Rain Käärts ja šašlõkiküpsetaja Andrus Mäeltjärv. Foto: Sven Arbet
Läheneva lihaküpsetamise ja grillimisvõistluste hooaja eel võib Rain Käärsti ja tema toiduhuvilist sõpruskonda sageli grillahjude juures toimetamas näha.

Ühe sellise varakevadise sundimatu ajaveetmise käigus, kui BBQ Symphony kokad Rain, Andrus Mäletjärv, Allan Kuning ning Vambola Moorest taas n-ö grillitrenni tegid, sattusimegi nende juurde. Nähtud-maitstud uuemad liha-, kala- ja lambaküpsetamise retseptid sobivad igale suvisele peolaule ning mitmedki nipid on jagamist väärt.

Uurisime grillimeistritelt, millised on nende lihaküpsetamise, -maitsestamise ning -serveerimise nõksud.

Rain, kes tegi grillil hõrgu maitsega kalakotlette, soovitab kodust aiapidu planeerides esmalt otsustada, kas jääda truuks lihale või kalale. “Liha on toiduna raskem valmistada ja seedida, kala sobiks ühele peole näiteks linnulihaga,” pakub ta.

Nii on kogu menüü ehk ülejäänud toidukõrvase sobitamine ja jookide valimine tunduvalt lihtsam. Rain eelistaks palaval suvepäeval süüa kergemalt ja pakuks oma külalistele kala. Seejuures usub ta, et paljusid on lõhe maitse juba ära tüüdanud ning seepärast soovitab ta grillimiseks valida meie veekogude valge lihaga suuri kalu.