Shutterstock
Saabuv vastlanädal seostub meil enamasti vastlakuklitega, kuid näiteks venelased peavad tõeliseks vastlatoiduks pliine.

Pliine saab valmistada erineval moel ja kasutada nii soolaseid kui magusaid katteid. Tõeline Vene köögi klassika on aga tatrapliinid hapukoore ja kalamarjaga.
Tatrajahupliinid

10 pliini
500 g piima
2 muna
25 g pärmi
200 g tatrajahu
10 g soola
40 g suhkrut
50 g võid

Eraldage munavalged kollastest ja sulatage pärm suhkruga. Kuumutage piim 60 kraadini, sulatage kaks kolmandikku võist ja valage mõlemad pärmi-suhkru segule. Lisage sool ja lahtiklopitud munakollased ning segage läbi. Sõeluge tainasse pidevalt segades tatrajahu. Vahustage munavalged eraldi pehmeks vahuks ja voltige spaatlit või puulusikat kasutades tainasse. Jätke tainas toasooja kerkima u. 1,5 tunniks. Seejärel ajage pliinipann kuumaks, küpsetage pliine keskmisel kuumusel kummaltki poolt 1 minut ning pange 200 kraadisesse ahju 4 minutiks järelküpsema.
Parim pliinide küpsetamiseks on malmpann, kuid tainas sobib hästi ka tavapannil väikeste kookidena küpsetamiseks, sest pliinid vormuvad ise.
Tatrapliinide katteks sobib hapukoor, mesi, keedis kuid ka näiteks soolane lõhekate.

Lõhekate 2 pliini katmiseks

140 g külmsuitsulõhet
20 g sibulapealseid
veidi tilli
1 tl värskelt pressitud sidrunimahla
40 g kvaliteetset majoneesi
2 tl siiamarja
maitse järgi soola ja pipart
Tükeldage pool lõhekogusest väiksemateks tükkideks, hakkige sibul ja till ning segage kõik kausis kokku. Lisage majonees, sidrunimahl ning maitsestage soola-pipraga. Asetage segu küpsetatud pliinile ja kaunistage ülejäänud lõhe, siiamarja ja tillioksaga.