Hibiskus. pixabay.com
Üsna kaua on kodudes kasvatatud toataime, mida tuntakse toakasena, kuid vähesed teavad, et see lill on ka tervise allikas.

Mardivitsaga löömine usutakse toovat tervise, kui sa mardimaagiase ei usu võid kasutada immuunsuse tõstmiseks toakase õisi. Botaanilise nimega rooshibiskus on nimelt suure C-vitamiini sisaldusega teetaim. Hibiskitee tugevdab kapillaare, aitab langetada vererõhku, alandab kolesterooli taset, on antibakteriaalse toimega, mõjutab soodsalt maksa ja kõhunäärme talitust, omab allergia vastast toimet. Hibiskuses sisalduv kvertsitiin parandab nägemist, võtab silmadelt väsimuse, aitab organismil puhastuda. Jooki soovitatakse kõikidele vanusegruppidele. Kuna hibiskitee suurendab vastupanuvõimet, kutsuvad araablased seda reipuse ja pikaealisuse joogiks.

Vastunäidustatud on see tee vaid neeruhaiguste puhul, oblikhappe sisalduse tõttu.

Kui kuum tee ei ole meelepärane, võid Mardipäevaks lauale pakkuda aga hoopis hibiski teest valmistatud tarretist.

Hibiski tees valmistatud tarretis:

8-10 sl hibiskiõisi

6 dl vett

apelsin või pisut apelsinimahla

1,5 dl suhkrut

3 sl želatiinipulbrit

Kuivatatud hibiskiõitele vala 5 dl keeva vett ja keeda 3 minutit. Kurna õied välja, lisa suhkr ja apelsini mahl. Leota želatiinipulber 1 dl vees ja seejärel sulata see kergelt kuumutades. Lisa želatiinivedelik tee ja mahla seguga, vala klaasidesse ning lase külmkapis tarduda.

Kerge, hapuka tarretise kõrvale sobib pakkuda vahukoort või jäätist, see magustoit pakub maitseelamust nii perele, kui martidele.

Allikas: Toivo Niiberg, "Toataimed roaks ja raviks"