Tume suhkruroomelass. Foto: Shutterstock
Teatavasti saab suhkruroost ja suhkrupeedist suhkrut, mis ei ole eriti tervislik toode. Samadest taimedest saadakse ka melassi, mida peetakse aju arendavaks supertoitaineks, sisaldades kuni 80 vajalikku ainet.

Melass on suhkrutööstuse kõrvalsaadus, mis jääb järele pärast suhkruroo või suhkrupeedi mahlast suhkru väljakristalliseerimist. Suhkrupeedi melassi kasutatakse laialdaselt loomasöödana, näiteks piimakarja toodangu suurendamiseks. Tervisetoodete poed müüvad aga orgaanilist suhkruroo melassi, see on tume, paks ja magus siirup. Erinevalt valgest suhkrust, mis ei sisalda vitamiine ega mineraale, on melass väga rikas toitainete, mineraalide ja vitamiinide poolest.

Melassisiirup on rikkalik ka mineraalide: raua, kaltsiumi, seleeni, vase, mangaani, magneesiumi, kaaliumi ja naatriumi poolest. Ühes teelusikatäies melassis on kolm korda rohkem rauda kui munas, ja kaltsiumi rohkem kui klaasis piimas. Lisaks sisaldab see rohkelt B-grupi vitamiine.

Rahustava ja maitsva joogi saamiseks, mis on ideaalne talveõhtutel enne magamaminekut lisage üks või kaks teelusikatäit melassi klaasile soojale piimale. See jook sobib hästi ka lastele pakkumiseks.

Orgaaniline melass aitab organismi happesuse vastu. See on kasulik ka küünte ja hammaste tugevdamiseks. Samuti aitab leevendada liigesevalusid ja krampe, kiirendab ainevahetust ning võib abiks olla südame rütmihäirete puhul ning vereringe parandamisel.

Melassi igapäevase tarbimise tulemusena on tähendatud kaalulangust, seksuaalelu kvaliteedi paranemist, menstruatsioonivaevuste vähenemist, samuti aitab see toode luude hõrenemise ja reuma korral. Tume melass leevendab aknet ja stabiliseerib veresuhkru taset, ning seda soovitatakse kasutada ka vähihaigetel, et tervenemisprotsessi toetada.

Rahustava ja maitsva joogi saamiseks, mis on ideaalne talveõhtutel enne magamaminekut, lisage üks või kaks teelusikatäit melassi klaasile soojale piimale. See jook sobib hästi ka lastele pakkumiseks.

Tume melass sisaldab rohkem mineraale kui hele või keskmise tumedusega variant ja on ka vähem magus.

Kõige paremate omadustega melassiks loetakse orgaanilist, tumedat, sulfureerimata suhkruroomelassi, mida kutsutakse ka blackstrap-melassiks. Seda soovitatakse tarvitada iga päev nii suppides, magustoitudes kui ka magusates kookides. Võimalusel tuleks suhkur üldse melassi ja mee või muu loodusliku magustajaga asendada.