Vikerkaar veeklaasis. Üleval mets-kassinaeris, keskel nurmenukk ning punakat tooni annab aedmonarda.
Meie keha vajab vett iga päev. Et vee joomine tüütuks kohustuseks ei muutuks, teeme asja lõbusaks ja värvime vee ära.

Selliste värviliste õietõmmiste tegemiseks on tarvis kuivatatud õisi. Värsketest õitest sellist värvikirevust kätte ei saa, sest kuivatatud taimedest tõmmise tegemisel eralduvad toimeained paremini. Sama kehtib muide ka taimetee tegemisel. Seega pakub kuivatatud taim meile peale värvi ja maitse ka kõike kasulikku, mis temas leidub.

Niisiis, pange kannu peotäis kuivatatud õisi, valage peale külm kraanivesi ja umbes 15–20 minuti pärast on taimed jõudnud vee värvida. Värvi tugevust saate reguleerida taimede kogusega. Pakun välja kolm taime, millega võib katsetada nii, et tulemus ei valmista pettumust.

Mets-kassinaeris tekitab omapärase sinise vee, kuigi maitset ta veele eriti ei anna. Nurmenukk on ise kollane nagu päike ja ka vee värvib kollaseks. Vee maitses on tunda taimele iseloomulikku mekki. Aedmonarda värvib vee punaseks ja teeb maitselt veidi vürtsikaks.

Kõik taimed siiski vett ei värvi. Näiteks piparmünt ja meliss sobivad vett paremini maitsestama värskena. Angervaks küll veidi värvib ja maitsestab, kuid on üsna purune ning vett pole mugav juua. Kuivatatud sireliõied külmas vees paisuvad ja annavad head sirelimaitset.

Taimemaailm on maitsev ja värviline ning väärib katsetamist!