Võileivatort Foto: Pille Hermann
Võileivatordi tegemiseks ei pea alati pidupäeva ootama, vahel võib selle valmis teha lihtsalt oma pere rõõmustamiseks.

Kui reede õhtul olla pisut usinam, võib võileivatordi valmis sättida ja siis on laupäeva hommik justkui pidupäev, kui torti lahti lõikama asud.

Mida võileivatordi vahele pista, jääb igaühe enda otsustada. paljuski sõltub kihtide vahele sätitav materjal selles, mida külmkapist parasjagu leida võib. isegi kui seal on vaid juustu ja mune, saab ka nendest tordi valmis teha. täiteks sobivad nii kala, kui ka sink ja pasteet.

Valmistada võib ka kaks erinevat väiksemat torti, ühe liha- ja teise kalatäidisega. hapukoore võib edukalt asendada jogurtiga ja et segu oleks vedelam, võib sinna valada ka sortsu vedelikku kurgipurgist. kui kardate, et tort jääb liiga kuiv, keetke puljong, jahutage ja valage lusikaga saia- või leivaviilude vahele.

Lihtne võileivatort

1-1,5 pätsi leiba
200-300 g sinki või vorsti
200 g juustu
4 keedetud muna
2 karpi maitsestamata määrdejuustu
400 g maitsestamata jogurtit
4-5 hapukurki
maitsestamiseks majoneesi või sinepit

Keetke munad. Lõigake leivaviiludel servad ära, neist saab hiljem teha küüslauguleibasid või leivasuppi. Tükeldage sink, kurk ning riivige juust. valage 1 karp määrdejuustu kaussi, lisage jogurt ning segage läbi. Soovi korral lisage majoneesi ning sinepit, segage veelkord läbi ja lisage kurgivedelikku. Jagage segu kolme kaussi, ühte lisage tükeldatud sink, teise riivitud juust ning kolmandasse tükeldatud kurgid.

Asetage leivaviilud kandikule, määrige neile singikate. Taas kiht leiba ja kurgikate. Viimaseks kihiks jätke juustukate. Asetage viimane kiht leiba. Katke tordi servad määrdejuustuga. Juhul kui katteid jäi üle, valage need kokku ja hõõruge laiali. Kaunistage võileivatort paprika, muna ning kurgiga. Jätke tort vähemalt 12 tunniks jahedasse maitsestuma.