Soolakristallidega maiustus sobib suurepäraselt kingituseks. Sellisel juhul asetage iga ruudu alla tükike küpsetuspaberit, et maiused kokku ei kleepuks. Foto: Pille Hermann
Jõulud ja aastavahetus oma pidudega on möödas, kuid köögiriiulil virn kingituseks saadud šokolaade ning kristallkausis veel peotäis piparkooke ja küpsiseid.

Viimased on tavapärasest juba kõvemad ning pisut kurvadki, et ei pälvi enam tähelepanu. Aga head kraami pole mõtet raisata ja seetõttu on hea võimalus valmistada neist üks mõnus õhtune magustoit. Kui hästi läheb, ehk jätkub ka järgmiseks hommikuks kohvi kõrvale.

Soolakristallidega maiustus

  • 200 g küpsiseid
  • 100 g võid
  • 50 g suhkrut
  • 100–150 g tumedat šokolaadi
  • 3–4 ruutu valget šokolaadi
  • meresoola
  • kaunistuseks roosi kroonlehti
Murendage küpsised sõrmede vahel katki – palju vaeva pole tarvis näha, sest küpsised ei pea olema väga peenikeseks hõõrutud. Sulatage potis suhkur, kuid ärge seda liiga pruuniks laske, vastasel korral jääb maiustustele mõrkjas maik. Kui suhkrusiirup on merevaigukarva, lisage sinna või ning sulatage see.
Suhkrusiirup on helepruun ning aeg on lisada või.
Foto: Pille Hermann

Nüüd on koht, kus otsustate, kas lisate ka paar sortsu viskit või jätate selle vahele. Seejärel kallake hulka küpsisepuru ning segage korralikult.

Tõstke küpsisesegu küpsetuspaberile ning vajutage umbes 1 cm paksuseks kihiks. Nüüd on aeg sulatada veevannil šokolaad, soovi korral võib sinnagi lisada paar teelusikatäit võid. Valage sulašokolaad küpsistele ning hõõruge laiali. Kui on soovi ja kannatust, sulatage veevannil ka valge šokolaad ning valage see maiustusele. Lihtsam on aga noaga valgest maiustusest väikesed tükid riivida ning need tumeda šokolaadi peale puistata, kui see on küpsisekihile tõstetud. Kõige peale puistake roosi kroonlehti ning pisut meresoola. Jätke jahedasse ja seejärel lõigake ruutudeks.
Kui maiustus on jahtunud, lõigake sellest väikesed ruudud.
Foto: Pille Hermann