Mustikamoos kardemoniga Foto: Repro
Tänapäeval pole enam vajadust suures koguses hoidiseid keldrisse toimetada, et talvel midagi võtta oleks. Samas on hoidistamisest saanud elustiil ning võimalus uudseid maitseid kombineerida.

Raamatust “Moodsad moosid” leiab inspiratsiooni nüüdisaegne hoidistaja, kellele sissetegemine pole mitte tüütu kohustus, vaid loominguline ja lõbus köögis veedetud aeg, mis pakub katsetamislusti ja põnevaid maitseelamusi. Retseptid on koostanud Lia Virkus, Tiina Lebane ja Mari-Liis Ilover.

Inglise tikrimarmelaad ingveriga

n 1 kg tikreid

n 2 sl riivitud ingverit

n 1 dl vett

n 1 pakk (330 g) marmelaadisuhkrut

Puhastage tikrid ja pange need potti. Mõõtke juurde vesi ja riivitud ingver. Keetke madalal kuumusel 15 minutit ja püreestage sauseguriga. Mõõtke hulka marmelaadisuhkur ja keetke veel segades 7–10 minutit. Korjake vaht, tõstke marmelaad eelkuumutatud purkidesse ja sulgege õhukindlalt.

Inglise tikrimarmelaad ingveriga

Mustikamoos sidruni ja kardemoniga

n 500 g mustikaid

n 1 sidruni mahl

n 1 tl purustatud kardemoni

n 300 g moosisuhkrut

Pressige sidrunist mahl välja. Pange mustikad koos sidrunimahlaga potti ja keetke 5 minutit. Lisage moosisuhkur ja kardemon ning keetke veel 10 minutit. Eemaldage vaht. Tõstke moos eelkuumutatud purkidesse ja kaanetage.

Foto: Repro

Siidine mustasõstrakaste

n 2 kg musti sõstraid

n 5 dl vett

n 200 g valget suhkrut

n 330 g marmelaadisuhkrut

n 2 kaneelipulka

n 3 tähtaniisi

n 10 vürtsitera

n 1 tl jahvatatud kardemoni

n 50 ml konjakit või brändit

Tõstke kobaratest puhastatud mustad sõstrad potti ja valage vesi peale. Keetke madalal kuumusel 10 minutit. Nõrutage saadud mahl läbi sõela. Pressige ka marjamass läbi tiheda sõela mahla hulka, nii et sõelale jäävad seemned ja kestad. Tulemuseks peaks olema umbes 1,1 liitrit mustasõstrakeedust. Lisage suhkrud, maitseained ja alkohol ning keetke veel 10 minutit. Tõstke kuumalt purkidesse ja kaanetage.