Ain Aaviksoo
Tervishoiu olukorra parandamisel on vaja vaadata, milliseid meditsiiniteenuseid me tegelikult vajame, arvas tervishoiuanalüütik Ain Aaviksoo.

Ta rääkis ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et kui meil on patsientidel ca 20 protsenti sellistest probleemidest, mida peaks saama lahendada ühe visiidi käigus, siis me peaksime välja mõtlema, kuidas igas Eesti punktis on see probleem on võimalik lahendada ühe visiidi käigus, vahendab ERRi uudisteportaal. Mitte nii, et kui inimene pääseb arsti vastuvõtule kell pool neli, siis leiab arst, et on vaja teha röntgenuuring, aga röntgen on juba kinni ning tuleb homme uuesti tulla jne.

"Me peaksime arsti juurde minema siis, kui tõesti teistmoodi pole võimalik. Kuidas seda saab teha? Me kasutame liiga vähe nutika konsulteerimise võimalusi. Me kasutame vähe telefoni, palju vähem elektroonilist formaati," nentis saatekülaline.

Ümberkorraldustega vähendati Aaviksoo sõnul USA-s visiitide arvu 20 protsendi võrra, Soomes Tamperes suudeti puhtalt ümberkorraldamisega järjekorda kolm korda vähendada, ilma et inimeste arv oleks vähenenud.