Kelmikas võtmehoidja, mida tänu erksatele juustele on lihtne leida. <p>Astrid Lepik</p>
Sügis toob endaga kaasa rohkem kohustusi ning liikumist – kes tööle, kes kooli tagasi. Selleks et kõik õigel ajal õiges kohas oleksid ning ka koju saaksid, ei tohi kunagi võtmeid maha unustada.

Kui asju palju, kipuvad nii mõnedki neist kaduma minema. Eriti saatuslikuks võib võtmele saada see, kui tal on vaid väike paelake, selline võti libiseb kergesti taskust välja. Et seda vältida, on kaval võtmele ka hoidja teha. Mida erksamates toonides ning suurem, seda paremini leiab võtme üles.

Mõnikord polegi kasulik kõiki võtmeid ühes kimbus hoida, aga selleks, et kott liiga raskeks ei läheks, võib võtmehoidja meisterdada kangast.

Naerunäoga nukupreili on tehtud õhemast trikotaažkangast. Selle valmistamiseks lõigake ring, täitke see villaga ning krookige tugevasti kokku. Seejärel kinnitage pael, mille järgi saate võtme ajada ning alles siis katke kroogitud koht juustega. Need on sel korral kärtsroosad, just selleks, et võtmehoidja kenasti välja paistaks.

Lõigake esmalt valmis piisava pikkusega juuksed, asetage pealaele ning lahu kohalt õmmelge niidiga pea külge. Tikkige või joonistage talle nägu.

Kui võtmehoidjat tarvis pole, võib sellise nukupea kinnitada kepikese otsa ja meisterdada nukud, millega saab kodus teatrit teha. Siis tuleks krookimise koht jätta allapoole, sinna, kus on kael. Ärge tõmmake krookekohta enne kinni, kui olete väikse pulgakese ka paika pannud.

Soovi korral võib selle kinnitamiseks kasutada ka kuumaliimipüstolit. Kaela ümber siduda lips või õmmelda pisikesed pärlikesed.