Kujundage ajalehehoidik interjööriga harmoneeruvalt. Foto: Villu Baumann
Täiesti kindel, et mõni ajaleht-ajakiri on olemas igas kodus. Seal, kus lugemismaterjali rohkem, tekib sageli probleem - kus ajalehti ja ajakirju hoida.

Paljude tarbeesemete ja dekoratiivvormide valmistamiseks saab kasutada tasuta materjali: kanga- ja põrandakatete papptorudest rullisüdamikke, mida tehakse erineva läbimõõduga ning seinapaksuse ja -pikkusega.

Seda tänuväärt materjali saab kasutada näiteks ka ajalehehoidiku meisterdamiseks.

Selle valmistamiseks on kasutatud paksuseinalist, 20 cm läbimõõduga papptoru. Saagige sellest 25 cm pikkusega jupp ning lihvige servad. Seejärel puurige käepidemeks mõeldud ümarpulgale sobivad avad. Pulk oleks mõistlik enne peitsida või värvida.

Ajalehehoidiku jaoks vajalik materjal.
Foto: Villu Baumann

Toru sisepind ja ülaserv värvige enne põhja alla liimist värvirulliga ära, siis pääsete sisepinda värvima mõlemast otsast.

Hoidiku põhjaks sobib paksem lehtpapp. Väljast võib ajalehehoidiku katta tapeedi või isekleepuva dekoratiivkilega, samuti võib selle värvida graniitvärviga, mis annab nägusa krobelise pinna.

Käepideme kinnitamine ülaserva.
Foto: Villu Baumann

Pulk asetage oma kohale viimasena. Kui pulk jääb liikuma, võite seestpoolt lisada liimi või lüüa ülalt servast sisse peenikese liistunaela ning siis viimistluse pintslitõmbega parandada.

Graniitvärvi kasutamine muudab pealispinna ruumiliseks.
Foto: Villu Baumann