Üheksakohaline küünlajalg. Foto: Villu Baumann
Pimedal jõuluootuse ajal muudab võbelev küünlaleek ruumid hubaseks. Rõõm on suurem, kui küünlaalused on ise tehtud.
Aastaid tagasi tähistati ühe näitleja-lavastaja juubelit. Pidulikul vastuvõtul oli vaja sobivaid klaaspokaale kokteilsalati serveerimiseks, kuid poest neid ei leitud. Müügil olid odavad kaanega suhkrutoosid ja need otsustatigi selleks otstarbeks osta. Kaantega polnud ju midagi peale hakata ja need sattusid käsitööõpetaja valdusesse. Kaaned omakorda sobisid hästi küünlajalgade tegemiseks.
Foto: Villu Baumann
Neist valmis terve seeria küünlajalgu – üksikud ja kahesed, ristatud puitlattidest alustega küünlajalad lauale ja põrandale.
Jalaga küünlahoidik.
Foto: Villu Baumann
Puidust aluste tegemisel puurisime puitu augud, täitsime need epoksiidliimiga, kuhu need kaaned, nupp ees, surusime.
Kaks sarnast küünlajalga moodustavad komplekti.
Foto: Villu Baumann
Rippuva küünlalühtri riputamiseks on vaja ketti. Praegu on kaubanduses suur valik kette, kuid kes soovib ketti ise valmistada, siis selle tegemiseks sobib hästi vask­traat.
Küünlajalg seinale.
Foto: Villu Baumann
Kerige traat kruustangide vahel tihedalt ümber ümarpulga. Seejärel tuleb tekkinud spiraalne “vedru” rõngasteks tükeldada. Siin saab kasutada metallisaagi, ketaslõikurit või lõiketange. Korrastage otsad vajadusel viiliga, asetage üksteisest läbi ja väänake otsad vastastikku.
Küünlalühtri lakke riputamiseks vajaliku keti valmis­tamiseks kerige vasktraat spiraaliks ja lõigake seejärel seibideks.
Foto: Villu Baumann

Vaevalt et kellelgi neid kaasi suuremas koguses leidub, kuid kasutada saab kindlasti ka muid klaasist küünlaaluseid, mida on teise ringi poodides rikkalikult.