Pudeli lõikamine ilma noata. Foto: Mari Riina Rist, Leekpea blogi
Internetiavarustest leiab imeilusaid pudelilampe. Eemaldades pudelipõhja saab teha küll elektrilisi- ja õlilampe, samuti teeküünlahoidjaid. Veel saab ilusa kujuga lõigatud pudelitest teha vaase.

Kuidas aga lõigata nii, et ei peaks kasutama klaasinuga. Hüva nõu jagab TrashPeaches oma Youtube'i kontol, kus kõik on imelihtne.

Vaja läheb:

  • õhema klaasiga pudelit
  • küünelakieemaldajat
  • puuvillast nööri
  • tikke
  • anumat külma vee jaoks

Alguses tuleb puuvillane nöör mässida 5-6 korda ümber pudeli, sõlmida ja video järgi tuleb see eemaldada ning kasta küünelakieemaldajas. Mina niisutasin ettevaatlikult nööri otse pudeli peal. Seejärel tuleb olla tähelepanelik ja süüdata nöör, mis võib alguses üsna suure leegiga põlema minna.

Keerutades pudelit peab nöör ilusasti ära põlema ja kohe kiiresti tuleb pudel sutsata eelnevalt ettevalmistatud jääkülma veenõusse. Käib kraksatus ja klaas lendab küljest. Kui on õhuke klaas, siis võib tulemus üsna hea tulla. Paksema klaasi korral hakkab pragunemiskoht jonnima ja füüsikalised jõud teevad oma töö.

Kindlasti peab lõpetuseks lõikekoht üle lihvima, sest see on äärmiselt terav. Millega lihvida, siinkohal jään vastuse võlgu, sest kavatsen seda tööd teha hiljem õues. Eeldan, et seda saab teha spetsiaalse liivapaberi või mingi muu lihvijaga.


Mari Riina Rist on Rakveres elav vabakutseline kunstnik, kes proovib erinevaid tehnikaid ning katsetab materjalidega. Tema tegemistega saad tutvuda Leekpea blogis.