Vanad pesukausid saab sättida lillealuseks. Foto: Villu Baumann
Majapidamises panipaiku korrastades võime leida igasuguseid asju, mis igaks juhuks on alles hoitud. Kui hästi mõelda, siis võib ka tarbetuna tunduvaist vanadest pesukaussidest teha midagi, mis hiljem silmailu pakub.

Kuurist leitud vanadest pesukaussidest saab valmistada uhkeid lillenõusid. Vaja vaid natuke vaagida, mõelda ja sobitada, leida sobivad detailid ühendamiseks ja võibki tegutsema hakata.

Kausid on võimalik ühendada omavahel puidukruvidega. Sel juhul on vaja alumisele anumale kruvida puidust ketas või lauajupp, siis on juba võimalik ülemine selle külge kinnitada.

Vanadel kaussidel on tavaliselt põhjas kahjustatud emailiga kohti, kuhu saab kruvide tarvis akutrelliga auke puurida. Kui ei, siis tuleb neid tekitada. Toetage kauss kindlale alusele ja lööge jämeda naela ja vasaraga emaili sisse koht, kuhu hiljem kruvidele augud teha.

Foto: Villlu Baumann

Kausse saab ühendada ka poltide või tõmbeneetidega. Põhja võib puurida ka avad liigse kastmisvee ärajuhtimiseks.

Kui kausi välispinnal on emailivigastusi, sobib neid parandada või ka üleni värvida Tikkurila kiiresti kuivava ja hästi nakkuva kruntvärviga Otex. Värv kinnitub hästi ka sellistele nõudlikele pindadele, nagu klaas, kahhel, klaaskiud, PVC, plast, alumiinium ja tsinkplekk. Samuti võite kasutada ka Hammerite’i metallikaitsevärvi. Värvimine on ju tore!

Kolmekihiline lillealus.
Foto: Villu Baumann