Mõnele rullile võib toreduse pärast ümber siduda ka maasikaõisi – kroon- lehed võivad küll ära kukkuda, kuid mõni maasikaalge jääb ikka näha. Kui sidumise töö tehtud, saabki tee kuivama asetada. Nagu sellistel puhkudel ikka, on hea, kui seda saab teha õhurikkas ruumis ning päikese eest varjatult. Foto: Pille Hermann
Kuigi kosutavate taimeteede joomine on hetkel tagaplaanile jäänud, on just suvi aeg, mil mõelda järgmise talve tagavaradele ja miks ka mitte eelolevatele jõuludele ning kingitustele.

Piparmünt on paljude lemmik. Lehtedest valmistatud tee toimib valuvaigistavalt ning rahustavalt, samuti aitab köha puhul. Ainuüksi piparmünditee lõhn teeb tuju heaks.

Tavapäraselt kuivatatud lehtedele lisaks võib meisterdada ka mõned looduslikud teepakikesed. Selleks on tarvis piparmündilehti ning suuremaid metsmaasikalehti. Korjake need hommikupoolikul, kui ilm on kuiv. Lõigake valmis ka paraja pikkusega (umbes 20 cm) niidid, millega teekotid kinni siduda. Nüüd polegi vaja muud kui natuke näpuosavust.

Piparmündi asemel võib kasutada melissi, aed-liivateed või mõne teise taime lehti – just selliseid, mis kõige enam meeldivad. Soovi korral võib niidi teise otsa kinnitada sedelikese heade soovidega, kas või igaühele erineva. Kuna suvel on toimetamist piisavalt, võib sellise meisterdamise jätta ka talveks – küll siis jõuab mõelda headele soovidele. Nüüd on oluline, et ikka piisavalt tagavarasid jõuab koguda.