Pael sobib kingipaki ümber ...
Vahel on ootamatult tarvis mõnda nööri või paela, et asju kokku siduda või kingitust kaunistada, kuid kodustest tagavaradest sobilikku ei leia. Sellisel juhul võib ise kiiresti paela teha.

Keerupaela tegemine on lihtne ja tegemiseks on tarvis lõngu, sobivad nii villased kui ka teistest materjalidest lõngad. Kui paelaks vajalik pikkus on teada, tuleb võtta sellest pikkusest 2–2,5 korda pikemad lõngad. Kui ei soovi väga jämedat paela, piisab 3–4 lõngast. Paela võib teha ühevärvilise, samuti võib kasutada ühes paelas mitut eri värvi lõnga.

Kinnitage lõngaotsad näiteks tooli külge ja teised otsad mikseri laba külge. Vuristage natuke mikseriga, et tekiksid keerud. Jälgige, et lõng on piisavalt pingul, kuid katkeda ei tohi.

Seejärel võtke otsad hoolikalt tooli ja mikseri küljest lahti. Kuna selle tegevuse juures kipub pael kergesti krussi minema, on hea seda tööd kahekesi teha. Siduge saadud paela keskele raskus (väga hästi sobib võtmekimp) ning ühe käega paela otsast kinni hoides laske võtmekimp rippuma ning keerduma. Kui keerlemine on lõppenud, tehke paela mõlemasse otsa sõlm ning lõigake otsad tasaseks.