Riidest poekotte võiks olla mitmes suuruses, et neid oleks mugav eri kaupade pakkimiseks kasutada.
Kilekotid on muutunud tarbimisühiskonna ja plastprügi sümboliks. Kilekottide hulka püüavad vähendada nii roheliselt mõtlevad tarbijad kui ka kaupmehed.

Nõnda on paljud poed teinud ka väikesed kilekotid tasuliseks. Nii tulebki ostjal otsustada, kas ta maksab igal korral puu- või köögivilju ostes need lisasendid koti eest või leiab teisi lahendusi.

Need mõned sendid, mis juurde tuleb maksta, nüüd kedagi oluliselt vaesemaks ei tee. Pigem tekib lootus, et tarbija jääb mõtlema, kas tal on seda kindlasti tarvis või mitte. Kala- või lihaletis kilekotte asendada esialgu ei ole veel võimalik, kuid puu- ja köögiviljade tarbeks saab küll taaskasutuskotid kasutusele võtta, need võib ka ise valmis meisterdada.
Taaskasutatav puuvillasest särgist õmmeldud poekott.

Shutterstock

Poekottide valmistamiseks sobivad kõige paremini õhukesed kangad, näiteks vana köögirätt, T-särk, pluusivarrukad, seeliku vooder või hoopiski vanad pitsilised kardinad. Kindlasti õmmelge kotte eri suuruses, nii saab neid vastavalt vajadusele kasutada, näiteks eraldi kotid võib teha kartulitele, banaanidele või apelsinidele.

Kui teete poekoti vanast T-särgist, pöörake särgil pahem pool välja, lõigake ära varrukad ning kaeluseosa nii, et jääb sirge serv. Õmmelge see serv pahemalt poolt masinaga kokku. Pöörake parem pool peale ning ongi taaskasutatav kott olemas.