Korgist ümbris sobib ka vaasi või lillepoti kaunistama. Foto: Villu Baumann
Korgist seinakatted on väga rikkaliku toonivaliku ja pinnastruktuuriga, neid kasutatakse aktiivselt siseviimistluses. Tekkivatest jääkidest saab aga üht-teist meisterdada.

Korgitamme koort on kasutatud tuhandeid aastaid. Muistsed kreeklased ja roomlased valmistasid korgist sandaalitaldu ja ujukeid kalavõrkudele. Korgil on palju häid omadusi – kerge, hea tulekindlus, antistaatiline, allergiavaba, elastne, helisummutav, kulumiskindel ja dekoratiivne. Seega rohelise mõtteviisi austajatele on kork asendamatu materjal.

Kork on ideaalne mootoritihenditeks ja ka kosmoselaevade soojuspaneelide puhul on see lahutamatu osa.

Korgist kattega karbikesed kontoritarvete hoidmiseks.
Foto: Villu Baumann

Ning küllap vist tuntuim on korgi kasutamine veini- ja šampanjapudelite korkidena, samuti ehitades ja remontides viimistlusmaterjalidena. Korkkatte valmistamisel kasutatakse sideainena looduslikke vaike. Seina- ja põrandakatteid tehakse lehtede või rullmaterjalina.

Eri kõrguse ja tooniga karbikesed.
Foto: Villu Baumann

Pildil olevate korgist kattega neljakandiliste topside sisu on valmistatud õhukese laua juppidest, mis on kokku liimitud ja kruvitud. Lihvige topsi ülaserv ja peitsige soovitud tooniga. Lõigake vaibanoa ja metalljoonlaua abil lõikealusel vajalike mõõtudega tükid ning liimige PVAga kahele vastasküljele. Jätke raskuse alla kuivama ja hiljem liimige teised kaks külge. Pitskruve kasutades saab korraga liimida kõik neli külge. Seejärel lihvige servad.

Korkleht on dekoratiivse struktuuriga.
Foto: Villu Baumann

Neid topse saab kasutada pliiatsite hoidmiseks, ümbristena kuivkompositsioonidele, ja kui topsi sisse panna anum, sobib ka lillepoti või vaasi ümbriseks.