Foto: Karin Kaljuläte
Peamine küüned kihistumise põhjus on küünte kuivus, mida saab leevendada erinevate kosmeetliste toodete kasutamisega.

Küüneplaadi kolme kihti hoiavad koos niiskus, rasvaine ja liimaine e gluteen, selgitab kosmeetik Leelo Simisker Maaleht.ee foorumis.

"Tugevdavate lakkide asemel soovitan regulaarselt kasutada küüne-, küünenahaõlisid või -kreeme. Need tooted sisaldavad küüsi toitvaid, niisutavaid aineid, nt õlisid, mineraale, vitamiine jne," sõnas Simisker.

Küünenahaõli või -kreemi võib kasutada ka siis kui küüned on lakitud. Toode (väike kogus kreemi või tilk õli) kantakse küünenahale ja masseeritakse imendumiseni. Parim on seda protseduuri teha õhtuti enne magama minemist, et pole vaja enam käsi pesema ja toode jääb kogu ööks mõjuma. Regulaarne kasutamine aitab taastada küünte elastuse. Seespidiselt võib kasutada nisuidu- ja kuningakepiõlikapsleid.

Samuti on oluline igapäevane käte kreemitamine. Päeval on hea kasutada kergema konsistentsiga tooteid, mis on niisutavad ja imenduvad kiiresti.

Tugevdavaid küünelakk tuleb alati kuuridena kasutada, sest vastasel juhul muutuvad küüned liiga kuivaks ja veelgi hapramaks.