Foto: Shutterstcok
Kui uskuda voodipesude tootjaid ja müüjaid, siis eelistab suurem osa tarbijaid tumedates toonides pesu. Enim ostetakse bordoopunast ja tumesinist. Kuidas valitud värvid meie und mõjutavad?

Punane

Suurtele pindadele, eriti magamistuppa, ei soovitata. Samas aitab punane lõdvestada lihaskrampe, leevendada raskemeelsust. Bordoo mõjub ajatuna, rahuliku, salapärase ja sümpaatsena. Aitab luua väärikat atmosfääri.
Foto: Pixabay.com

Sinine

Värvispektri kõige vaimsem toon mõjub mõõdukas koguses rahustavalt-lõõgastavalt, eriti rukkilille- ja lavendlisinine. Sinisele omistatakse põletikke ning vererõhuprobleeme leevendavat toimet. Valge ja sinise värvi kooslus loob suurepäraselt rahustava magamistoa. Sinisega liialdades võib aga ruum magamiseks jahedana mõjuda, muljet saab pehmendada soojades toonides aksessuaaride lisamisega.
Foto: Pixabay.com

Lilla

Mõjub hästi südamele ja vereringele. Õrnlillad toonid aitavad süüvida endasse, soodustavad mõtiskelu. Kui aga olete kurb, võib lilla tusatuju veelgi süvendada. Erelillat tooni seostatakse igatsuse, fantaasiamaailma, õhulisusega. Violett leevendab sisemisi põletikke ja nahalööbeid.
Foto: Pixabay.com

Hall

Neutraalne ja tasakaalukuse värv. Alandab pingeid, aitab rahuneda ning passiivne olla. Ruumis aitab hall teisi värve omavahel sobitada. Kõrvutades seda heledate rõõmsate toonidega, loote hubase ruumi. Hall ei lähe kunagi moest.
Foto: Pixabay.com

Valge

Lööb kõik teised värvid enda kõrval särama. Üksi mõjub see küll pisut kõleda ja külmana, ent lisades rohelist, kollast või roosat, saab märksa soojema meeleolu. Valge voodipesu särab aga vaid valgel tekil. Kui tekk on mustriline või jõulise värvitooniga, siis näiteks perkalkangast tekikotist kumab see läbi.

Foto: Pixabay.com