Kinnituse survestamiseks kasutage pitskruvisid.
Pole vaja suuri rahalisi kulutusi, erilisi oskusi ega töövaeva, et muuta aknad nägusamaks, ilmastikukindlamaks ja parandada kasutusmugavust.

Vanade korrusmajade puitaknad koosnevad kahest poltidega ühendatud raamist. Igal aknapesul tuleb raamid lahti kruvida, poldipead on korduvalt üle värvitud ja seetõttu sooned lapiku kruvikeeraja tarvis kulunud. Vanad poldid võib seetõttu asendada sama pikkuse ja läbimõõduga nägusate mööblipoltidega. Kõige lihtsam ja mugavam on polte välja keerata kuuskantvõtmega.

Vanad aknapoldid asendage uute mööblipoltidega, kasutades kuuskantvõtit.
Koorunud värvi ja niiskuskahjustustega aknaraam vajab remonti.

Villu Baumann

Kui kahe raami vahele panna isekleepuv õhuke tihend, muutub klaaside vahe tolmukindlaks ja igal aknapesul polegi vaja raame lahti kruvida.
Pehkinud koht aknaraamis.

Varem klaasiti aknad puitliistudega. Ajapikku valgub vihmavesi mööda klaasi alla liistude vahele ja hakkab tasapisi puitu mädandama. Niiskuse tõttu koorub ka värv alumisel raamiosal kahe klaasi vahel ning vajab sagedast värvkatte uuendamist.

Kõigepealt kontrollige, kas alumine klaasiliist vajab väljavahetamist. Kui uue liistu panek on vajalik, kasutage vahetusel akna tihendamiseks nüüd juba sobivat silikooni.
Epoksüktiga saab teha aknaraamile parandusi.

Hiljem tihendage silikooniga klaasi ja liistu puutejoon. Korrektse tulemuse saamiseks kasutame aknapinna kaitsmiseks maalriteipi.

Pärast raamide värvimist kinnitage teibiribad nii, et 2 mm klaasi- ja sama palju liistupinda jääks vabaks, suruge silikoon sinna vahele ning siluge pind tasaseks.

Kui aga on juhtunud, et aknaraami sisse on tekkinud lausa auk, mille tekitajaks on samuti alumise liistu vahelt sisse tunginud vesi, tuleks kaaluda plommimist. Seda saab teha juhul, kui raami nurgatapp ei ole kahjustunud.

Esimesena peatage vihmavee sissetung klaasimisliistu vahelt. Seejärel eemaldage pehmenenud puit. Veenduge kindlasti, et pind oleks põhjalikult kuivanud ja pehkimisprotsess peatunud. Siis täitke auk epoksükitiga ning lihvige ja värvige.

Alumiiniumist ripplae lauakujulisest materjalist saab edukalt teha kitsad veelauad aknaraamide jaoks. Need sobivad hästi ka väikeste terrassiakende alumiste raamiosade katteks, kus tavaliselt värv püsida ei taha ja hakkab kiiresti kooruma ning puit riknema.
Raami katmine alumiiniumribaga.

Paneeli saab mõõtu lõigata ketaslõikuriga, kas pikkupidi kaheks või vajalikku pikkusesse lõigates. Paneeli kinnitamiseks sobib niiskuskindel silikoon.

Kinnituse survestamiseks kasutage pitskruvisid. Klaasi ja pleki puutejoon katke hiljem silikooniga.
Ka pärast mitmeaastast kasutamist näeb kaitsev alumiiniumriba aknaraamil korralik välja.