Kui motiivid on heegeldatud eri ajal, siis ikka juhtub nii, et kõik ei ole sarnase suurusega. Seetõttu on hea enne töö kokkuõmblemist need ühesuuruseks venitada. Pille Hermann
Suvel on ikka rohkem liikumist ning sõiduaja lühendamiseks on hea, kui kotti on pistetud ka mõni pooleliolev käsitööese. Kui suurt tööd tundub väga tülikas kaasa vedada, siis motiividest valmivat eset on lihtne kaasa haarata.

Motiive võib reiside ja sõitude käigus isegi nii palju valmis meisterdada, et neid jätkub terve teki jaoks. Hiljem on siis hea meenutada, millises paigas üht või teist osa tehtud.

Kui heegelmotiivid on valmis, peaks need enne kokkuõmblemist ühesuuruseks vormima.

Selleks joonistage motiivi mõõdud alusele, milleks sobib hästi mõni pehmem materjal, näiteks 5 cm paksune vahtplastist kaas. Vajutage märgitud motiivi igasse nurka üks sukavarras. Peske motiivid ning asetage need kuivama nõnda, et iga motiivi nurgas on varras. Ärge motiive väga tihedalt üksteise peale pange, nii kuivavad need kiiremini.

Suuremate tööde korral tulebki ehk mitu kuivatamist ette võtta. Kui on tarvis, et motiivid hoiaksid pärast kuivamist vormi, on hea need kasta korraks PVA-liimi ja vee segusse (1 osa liimi ja 1 osa vett). Seejärel pigistage enamik segust välja ja asetage kuivama. Seda on näiteks hea taha laualinikute puhul.
Jätke motiivide vahele ka pisut ruumi, nii kuivavad need kiiremini.