Koerad Kalli ja Saba naudivad koos peremees Vello Vaheriga Kallisaba lumiseid nõlvu. Foto: Raivo Tasso
Poole kilomeetri kaugusel Valgehobusemäe suusakeskusest asub Kallisaba puhkemaja.

Selle ehitas arhitekt Vello Vaher mõne aasta eest. Praegu tegeleb majandamisega ka tema poeg Siim, kes sai selle eest mullu Järvamaa noore ettevõtte preemia.

“Algul kui mulle tehti ettepanek projekteerida Valgehobusemäele suusakeskus, ei uskunud ma väga selle asja edusse,” räägib Vello Vaher. “Aga arendajatel olid head plaanid – sain aru, et siin võib kuumaks minna. Pealegi hakkas mulle siinne kaunis loodus meeldima,” räägib Vaher, kes mõtles maja plaanides esialgu pigem oma neljale lapsele ja seitsmele lapselapsele, kui et äritegevusele.

Ta ostis kõrval elavalt Ilmar Udamilt 2 hektarit maad ja tekitas uue kinnistu, kuhu ehitas suusamaja sauna, saali ja magamiskohtadega.

Ent kohal pidi olema ka ilus nimi. Vaheril on kaks vahvat koera – kuldne retriiver Kalli ja saksa lambakoer Saba. Koertele hakkas elu metsas kohe meeldima, kuigi esimese asjana tehti aed ning vabalt nad iga kell metsa jooksma ei saa. Sellest hoolimata on Kalli ja Saba esimesed, kes autosse ronivad, kui sõit Valgehobusemäe poole lahti läheb.

Praegu on Kallisaba puhkemajas paarkümmend magamistuba ja vaba nädalavahetust polegi.