Kiiresti valmiv romantiline padjakate. Nüüd pole muud, kui võtta pleed ja padi kaenlasse ning õunapuu alla peesitama minna. Pille Hermann
Pole midagi mõnusamat, kui pärast tegusat päeva end diivanil välja sirutada, padi pea alla võtta, pisut puhata ja “patjadel hõljuda”.

Kel on tagavaraks kogunenud heegeldatud linikuid, siis võib mõne neist ohverdada ning kasutada neid padjakatte valmistamisel. Padjad võib teha kõik eri tooni, just sellised, nagu kodukujundus lubab ning hing ihkab.

Romantilise stiili armastajad eelistavad kindlasti heledates toonides ning võimalikult peenelt heegeldatud linikuid. Patjade valmistamiseks sobivad nii ümmargused kui ka nelinurksed linakesed. Suure linaga on võimalik katta terve padi, aga teinekord piisab, kui padjakattele on sobitatud kaunistuseks paar väiksemat linikut.

Padjad võib teha kõik eri tooni, just sellised, nagu kodukujundus lubab ning hing ihkab.

Kuna suvel ei malda pikalt õmblusmasina taga istuda, vaid pigem tahaks nautida head ilma, ongi kate tehtud ilma lukuta, et töö võimalikult kiiresti valmiks.

Esmalt mõõtke padja ümbermõõdud ning õmmelge kate. Ärge unustage jätta väikest ava, millest padi sisse pista. Kate võib olla linikuga samas toonis ning üsna tagasihoidlik, aga kontrastne toon toob pitsi ilu veelgi enam esile. Sobib isegi pisut särav kangas, mis lisab luksuslikkust.

Seejärel õmmelge linik kattele. Seda saab teha masinaga, aga kui masinat käepärast ei ole, tuleb pisut näpu vahel nokitseda. Kui kate õmmeldud, ongi aeg padi kattesse panna ja ava peitepistetega kinni õmmelda.