Heegeldatud koogike, mis ei tee kahju vöökohale ega põhjusta lastel toiduvärviallergiat. Pille Hermann
Värvilised koogid ja kommid on ahvatlevad mitte ainult lastele, vaid ka täiskasvanud sirutavad heal meelel käe nende järele.

Pigem meelitabki just see rõõmus värv ja kohev kreem, millega koogikesed kaetud on. Meilgi on tassikoogid populaarsed, sest mitut väikest kooki on lihtsam valmistada kui üht suurt. Loomulikult ahvatleb ka nende külluslik kaunistus ning kreemi magusus.

Ahvatluse leevendamiseks või mängimiseks võib meisterdada heegeldatud tassikoogid. Valige heegeldamiseks erinevaid rõõmsaid toone lõngu, mis omavahel sobivad, kaunistuseks pisut pärleid ning nööpe.

Kahe värvi üleminekukohale ehk kohas, kus kohtuvad põhi ning kreemikiht, võib kolmanda värviga väikese serva heegeldada – see lisab koogile veelgi suursugusust.

Esmalt heegeldage sobiva tooniga, olgu selleks šokolaadikarva pruun või biskviidikarva kollane, koogi põhi. Seejärel alustage kõrgusesse heegeldamist ning kandke hoolt, et see ikka mõnusalt pontsakas saaks. Viimaks heegeldage ka kohev kreemikiht.

Täitke kook villa või mõne muu käepärase materjaliga ning heegeldage kinni. Kõige tipuks võib kreemikihile teha mõne marja või hoopiski pisikese lilleõie.