Foto: Pille Hermann
Villased sokid ju kõrvetavad ning ajavad sügelema! Nõndaviisi mõtlevad inimesed ei suuda mõista villaste jalavarjude müsteeriumit.

Teise leeri aga moodustavad inimesed, kes ei suuda ka soojal suveajal loobuda lambavillastest sokkidest. Isegi külla minnes pakitakse esimese asjana need kaasa. On ju nii mõnus peale pikka päeva istuda keset õue ning jalad veekaussi torgata.

Seejärel natuke kreemi ja villased sokid otsa. Väsimus on käega pühitud (sel korral küll sokkidega), ning elu saab uue meki.
No olgu, lähedaste meeleheaks võib ju loobuda neist kõige pikema säärega sokkidest ning nende asemel kududa naksakad suvised minisokid.

On ju seelikud ja kleididki suvel lühemad, olgu siis ka sokid!

Kudumiskäik:

- Vardad nr 3,5–4. Jäme lõng (antud sokkide tegemisel on võetud kaks erinevat lõngakera ja need kokku kootud).

- Looge üles 24 silma.

- Kuduge parempidise kudumisvõttega 14 rida.

- Seejärel tuleb kududa soki kand. Kand on valmis, kui vardal on 8 silma. Seejärel korjake varda paremalt ning vasakult poolt silmused üles. Nüüd peab vardal olema 28 silmust.

- Kuduge parempidise kudumisvõttega kuni suure varba alguseni, seejärel looge varda lõpus juurde 20 silmust, jagage silmused 4 vardale ning kuduge edasi ringselt kuni väikse varba lõpuni.

- Alustage kahandamist, kuduge iga varda lõpus 2 silmust kokku. Kuduge 2 rida ringselt parempidise kudumisvõttega. Edaspidi kahandage iga varda lõpus.

- Korjake soki serva silmused 4 vardale ning kuduge soonikkoes (1 silmus parempidi, teine pahempidi) 6 rida. Seejärel kuduge silmused maha ning peitke lõngaotsad. Head patseerimist!