Alumise osa tarbeks on kokku õmmeldud lapid suurusega 10×20 cm.
Väikeseks jäänud riideid ei pea kohe minema viskama. Neid uue pilguga vaadates ning veidi kohendades saab vahvaid ja omanäolisi riideesemeid.

Venna viimatisest külaskäigust sain kotitäie talle veidi väikeseks jäänud, kuid korralikke värvikaid triiksärke. Neid sorteerides tekkis mõte teha üks värviline suvekleit.

Kleidi õmblemiseks kulus ära kolm triiksärki. Lisaks veel natuke sobivates toonides kangaribasid ja toreduse pärast puuvillast pitsi.

Kõigepealt lõikasin suurest tumeroosast särgist välja pihaosa nii, et krae ja nööbirida alles jääks. Kuna suveks sobib maikalaadne kleit väga hästi, siis muidugi mõista jäi kleit varrukateta. Kaenlaaugud viimistlesin valge pitsiga, seesama valge pits kaunistab ka kleidi alumist äärt.

Kleidi tore värviline alumine osa on valmistatud lapitehnikas, kus kokku sobitatud erineva mustriga kuid, sobivates toonides kangad. Kangatükid on lõigatud suurusega 10×20 cm.

Algselt olid kleidil tumeroosad nööbid, kuid need vahetasin helesiniste vastu välja. Et suvisel riideesemel ikka võimalikult palju värvi oleks.
Vanast triiksärgist õmmeldud suvekleit.

Astrid Lepik