Heegeldatud roosimotiiv on sätitud juukseehteks.
Juuksed võivad küll suvetuules lehvida, kuid on hetki, mil mugavam need patsi panna. Selleks võib suvisel ajal valmistada kelmikaid juuksekumme.

Kunstlillede hulgast leiab teinekord vägagi ilusaid õisi. Neist võib meisterdada nii klambreid kui juuksekumme.

Valige sobiva tooniga lill, lõigake vars ära ning õmmelge või kleepige kuumaliimipüstoliga juuksekummile. Kuna neid on lihtne valmistada, võib uue juuksekaunistuse teha kas või iga suvekleidi juurde. Samuti kaunistavad patsikummi heegeldatud motiivid, need on kõige parem juuksekummi külge õmmelda. Aga kui suvi möödas ning kelmikaid patsikumme enam tarvis ei lähe, saab motiivi kergesti lahti võtta ning mujal kasutada.

Kui valmis motiivi ei ole, heegeldage ise lainelise äärega patsikumm. Esmalt heegeldage juuksekumm tihedalt kinnissilmustega üle. Seejärel heegeldage igasse kinnissilmusesse üks kinnissilmus, järgmisel ringil igasse kinnissilmusesse kaks silmust. Viimane rida heegeldage ühekordsete sammastega. Neid on mahutatud ühte kinnissilmusesse kolm kuni neli.

See on just selline vabaheegeldus, kus ei ole reegleid, pigem tuleb otsustada, kas soovite suurte lainetega või pigem tagasihoidlikku patsikummi.